Faktikontroll: vastus Antoon van Rensi valedele

Antoon van Rens topib kaikaid kodaratesse

Siit-sealt on hakanud välja ilmuma koalitsioonipoliitikuid, keda pühapäevasel erakorralisel istungil näha ei olnud, aga nüüd sotsiaalmeedias südant puistavad ja puudumise põhjendusi jagavad. Vaatame, kuidas asjad tegelikult olid.

Kes erakorralist istungit tahtis?

Antoon van Rens andis 25. juunil volikogus erakorralise istungi kokkukutsumise palve volikogu esimehele. Seadusest tulenevalt tuli see kokku kutsuda 30 päeva jooksul. Kui Antoon oli sellega “arvestanud”, et see võib toimuda juuli jooksul, siis tõepoolest – 30 päeva sisse jääv aeg on enamuses juulis.

Reeglina just sellepärast juulis istungeid ei toimugi, et inimesed puhkavad. Kui Antoon oleks tahtnud erakorralist istungit pidada mingil muul ajal, oleks ta pidanud oma tegevusi paremini planeerima.

Takistamise väited on järjekordne Vali Viimsi vale

Väide, et volikogu esimees on midagi takistanud, on järjekordne vale. Demokraatiat ei ole takistatud mitte mingil moel – umbusaldusavaldused on olnud päevakorras nii mai kui juuni volikogudes ning nüüd ka juulis, kus need lõpuks ära hääletati.

Kummalisel kombel ei leitud Teamsi nuppu üles

Kui varasemalt on volikogu liikmed kasutanud võimalust osaleda volikogu istungitel ka Teamsi kaudu, siis seekord kummalisel kombel keegi seda nuppu oma arvutil üles ei leidnud. Ärge laske end petta Antooni valedest – kui nad oleksid tahtnud volikogus osaleda, oleksid nad seda teha saanud ka eemalt. Hääletamised on sarnasel moel varasemates volikogudes toimunud.

Tõeline põhjus kodus olemiseks

Mida küll ei saa teha ja mille Antoon jätab targu mainimata, on see, et isikuvalimisi tõepoolest Teamsi teel teha ei saa. Kui koalitsioon tahaks päriselt kõik ausalt südamelt ära rääkida, siis peaksid nad ütlema, et ei osalenud volikogu istungil, kuna uut juhatus oleks valitud kohapeal ja selleks ei olnud neil ilmselt koosseisu koos.

On imelik näha üllatunud reaktsiooni, et umbusaldatud juhatuse asemel tuleb valida uus. Näib, et koalitsioon tahaks pigem jätkata ilma juhtideta, mis nende olematut juhtimiskultuuri vaadates tegelikult ei üllata. Piltlikult väljendudes pani Antoon van Rens ise endale kaika kodaratesse, nüüd on külili maas ja karjub, et teised on süüdi.

Kus sa olid, kui toimus erakorraline volikogu?

Maailma muutvate sündmuste puhul mäletavad inimesed väga hästi, kus nad sel hetkel olid. Nüüd on ilmselt oodata koalitsioonipoliitikute postitusi: “Kus ma olin, kui toimus erakorraline volikogu.”

Viimsi 200 pakub enne augusti volikogu välja koolitused “Kuidas kasutada internetti” ja “Kus asub Teamsi nupp”, et kõik koalitsioonipoliitikud enne järgmist volikogu õige koha üles leiaks. Loodame, et pärast oktoobrit on volikogus ainult need, kes päriselt tahavad kohalikku elu edendada, mitte niisama räusata ja valetada.